Gramofoni tanssittaa koko syksyn ja talven

  • 05 loka 2018

Syyskauden tanssilavat avaavat ovensa lokakuussa. Viime sunnuntaina vietettiin Mikkelin Kisakaaressa kauden avajaisia yhdessä Saija Tuupasen & eXmiehien kanssa.  Tällä viikolla ovensa avaa lauantaina 6.10. Alavieskan Viri klo 20 jossa esiintyy Leif Lindeman & Amore,  sunnuntaina 7.10. klo 15 Kalliohovi Metsämaa, jossa lavalle nousee Heidi Pakarinen & Karavaani. Kalliohovin tanssit järjestetään yhteistyössä Metsämaan Kyläyhdistyksen kanssa.

Seuraavalla viikolla tanssitaan pe 12.10. klo 20 Kuhmon Kelolla Heidi Pakarisen & Karavaanin kanssa ja sunnuntaina 14.10. tanssit aloittaa myös Ruskotalo Turussa ja lavalle nousee Antti Ahopelto & Etiketti.

Syksykauden ohjelmisto tanssilavoittain:

KISAKAARI klo 17.00-21.30
Su 7.10. Pekkaniskan Pojat
Su 14.10. Finlanders
Su 21.10. Sinitaivas
Su 28.10. Heidi Pakarinen & Karavaani
Su 4.11. Leif Lindeman & Amore
Su 11.11. Tanssiorkesteri Kaiho
Su 25.11. Teemu Roivainen & Energia
Su 2.12. Helminauha
Su 9.12. Antti Ahopelto & Etiketti
Su 16.12. Pekkaniskan Pojat
Ke 26.12. Tarja Lunnas & Rosso (poikkeava päivä)
Kisakaari – Karsikkoniementie 3, 52420 PELLOSNIEMI (MIKKELI)

ALAVIESKAN VIRI klo 20.00-00.30
La 6.10. Leif Lindeman & Amore
La 20.10. Tomi Markkola & Fernet
La 3.11. Tanssiorkesteri Kaiho
La 10.11. Kalle Jussila & Quattro
La 24.11. Heikki Koskelo & Taivaankaari
La 15.12. Nina Åkerman & Onnentähti
La 29.12. Komiat SMORK2018
Alavieskan Viri – Pääskyntie 1, 85200 ALAVIESKA

KALLIOHOVI klo 15.00-19.00
Su 7.10. Heidi Pakarinen & Karavaani
Su 14.10. Leif Lindeman & Amore
Su 21.10. Nina Åkerman & Onnentähti
Su 28.10. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 4.11. Antti Ahopelto & Etiketti
Su 11.11. Tanssiorkesteri FBI-beat
Su 18.11. Pekkaniskan Pojat
Su 25.11. Finlanders
Su 2.12. Tangokuninkaalliset 2018 Jarno Kokko & Saana Sassali & MiSiO
Su 9.12. Heikki Koskelo & Taivaankaari
Su 16.12. Sinitaivas
Yhteistyössä Metsämaan Kyläyhdistyksen kanssa.
Kalliohovi Metsämaa – Metsämaantie 618, 32270 METSÄMAA

KUHMON KELO klo 20.00-01.00
Pe 12.10. Heidi Pakarinen & Karavaani
Pe 26.10. Leif Lindeman & Amore
Pe 9.11. Tangokuninkaalliset 2018:  Jarno Kokko & Saana Sassali & MiSiO
Pe 23.11. Heikki Koskelo & Taivaankaari
Pe 7.12. Tomi Markkola & Fernet
Pe 28.12. Komiat SMORK2018
Kuhmon Kelo – Väinämöinen 6, 88900 KUHMO

RUSKOTALO klo 17.00-21.00
Su 14.10. Antti Ahopelto & Etiketti
Su 21.10. Tarja Lunnas & Rosso
Su 28.10. Komiat SMORK2018
Su 11.11. Teuvo Oinas & Kiintotähti
Su 25.11. Pekkaniskan Pojat
Su 2.12. Nina Åkerman & Onnentähti
Su 9.12. Leif Lindeman & Amore
Su 16.12. Kalle Jussila & Quattro
Su 30.12. Tanssiorkesteri FBI-beat
Ruskotalo – Talkootie 3, 21290 RUSKO

Muutokset ohjelmissa on mahdollisia. 

Tervetuloa tanssimaan!